Fuerteventura-lõputute randadega paradiis

with Kommentaare pole

Fuerteventura, Kanaari saared

  • Üle 150 km puhtaid liivarandu ja türkiissinine ookeanivesi.
  • Üllatav ja hämmastav floora ning fauna.
  • Aastaringne sooja õhu- ja veetemperatuuride tasakaal, mis soosib igapäevast suplust, hooaja keskmine õhutemperatuur +20C, hooaja keskmine veetemperatuur +19C
  • Head võimalused aktiivseks puhkuseks.
  • UNESCO biosfääri kaitseala
  •  

Fuerteventura on Kanaari saarte suuruselt teine saar, mida kaunistavad 150 kilomeetri ulatuses puhtad liivarannad ning türkiissinine ookeanivesi. Avastamist ootavad samuti loodusmälestised ja pargid, maapiirkonnad ning maastikud, mis on olnud tunnistajaks saare vulkaanilisele päritolule. Fuerteventura üllatab ka oma hämmastava floora ja faunaga. Saare taeva all võib lendamas näha Kanaari saarte linnuriigi parimat esindatust ja ka rändlinde, kes kasutavad saare puutumatut rannikut peatuspaiga ning joogikohana. Allpool veepiiri asuvad vulkaanilised moodustised, mis on koduks enam kui 390 liigile kaladele ja mereloomadele.

Selle paradiisi suurimateks väärtusteks on lõunas Barlovento ja Sotavento ning põhjapool Corralejo rannikul asuvad lõputud rannad. Saarel on aastaringselt meeldiv kliima – ühest küljest puhuvad niisked passaattuuled ning teiselt poolt Sahara kõrbe ja selle õhuvoolude kuiv soojus. Selge taeva (keskmiselt 3000 tundi päikesepaistet aastas), mahedate temperatuuride (vahemikus +22-+25 C) ja sooja vee tasakaal võimaldavad aastaringselt peaaegu iga päev ujuma minna.

Saare geograafia on igakülgselt seotud selle vulkaanilise päritoluga. Üle 20 miljoni aasta tagasi toimunud protsess tegi Fuerteventurast Kanaari saarestiku vanima saare. Mitmed aastad pidevaid passaattuuli on kujundanud siinset maastikku – seal, kus miljonite aastate eest oli mets, on tänapäeval lõputud liivaluited, ning möödunud aegadel mitme meetri sügavusel maa all tekkinud kivimid ilutsevad nüüd maapinnal. Tänapäeval on Fuerteventura UNESCO biosfääri kaitseala, ühes kogu saare territooriumi ning seda ümbritsevate vetega, mille kogupindala on 350 000 hektarit.

Imetajatest on saarel eeslid, Majorero kaamlid ja teadlaste poolt eraldi tõuna tunnustatud Majorera kitsed, kelle piimast toodetakse Fuerteventural samanimelist kitsejuustu, mis on võitnud kogu maailmas mitmeid auhindu. Saart ümbritsev meri on tõeline paradiis vaalaliste jaoks – seal leidub üle 22 liigi delfiine, vaalasid ja nokkvaalasid ning erinevaid kilpkonnaliike, millest võib esile tõsta merikilpkonna (Caretta caretta).

Fuerteventura esimeste asukate päritolu on alati varjutanud mitmed legendid, kuna nende kohta on säilinud vähe andmeid. Kõige viimaste uurimuste kohaselt olid saare ürgasukad, keda nimetatakse maho-deks, berberi juurtega.

Puhkusekogemus Fuerteventuras hõlmab tingimata ka saare kokakunsti, mida väljendavad kõige paremini saarel leiduvad restoranid, mis on parimad kogu Kanaaridel. Igal koosviibimisel pakutakse populaarset talle- ja kitseliha, mitmel moel valmistatud kala, kohalikust gofio-jahusegust toite ning kartuleid, mis on küpsetatud Kanaaride moodi.

Jandia Playa

asub Jandia poolsaarel, moodustab kogu saare edekapoolse ala, kogu see mägine poolsaar oma liivarandadest koosneva rannikuga on looduskaitseala. Jandia rahvuspargi krooniks on saare kõrgeim punkt 807m kõrgune Pico de la Zarza mägi, mis on suurepärane koht matkamiseks ja saare loodusimede avastmiseks. Mäeahelik pakub külma tuule ja pilvede eest kaitset ning seetõttu on Jandia ja Morro Jable piirkonnas kõige soojem ja päikesepaistelisem ilm kogu saarel. Jandias on Fuerteventura kauneimaid randu. Turismikeskuse rannaala nimetatakse Playa de Matorraliks ning see sobib suurepäraselt lastega peredele. Liiv on peeneteraline, hele ja puhas ning meri on tasane.

Marro Jable

asub Fuerteventura lõunaservas, mis oli kunagi 200 elanikuga väike kaluriküla, on nüüd kasvanud saare üheks suurimaks kuurordiks, mida külastavad peamiselt Saksa turistid. Marro Jables leidub igaühele midagi. Kilomeetrite pikkused kuldsed rannad ja selge sinine meri ning kauplused, baarid, restoranid. Vana kaluriküla on endiselt puutumatu ja linnast läänes asub omapärane sadam, mida kasutavad kohalikud kalamehed ja purjetajad. Marro Jable avarad rannad on lõõgastumiseks ideaalsed kohad. Randade rohkus võimaldab valida, kas puhata ranna elavas osas või pisut eemal. Need rannad on ideaalsed surfamise õppimiseks. Seal asub ka sadam, mis pakub kehe tunnist laevaühendust Gran Canariaga.

Esquinzo Butihondo

Asub suurest turismikeskusest Morro Jablest põhjas.Selle osaliselt linna sees asuva kuldse liiivaga ranna pikkus on peaaegu kolm kilomeetrit ja rand on erinevateks osadeks, mis pakuvad eraldatust ja vaikust hoolimata sellest, et viibite turisimipiirkonnas. Saare lõunaosa on ideaalne privaatseks suplemiseks, päevitamiseks või erinevate sopordialade tegemiseks.Need rannad pakuvad erinevaid teenuseid, näiteks päikesevarjude või lamamistoolide rent ning duside ja tualettruumide kasutamist, mis võimaldavad veeta teil rannas terve päeva. Suur valik on majutuskohti, nii hotelle, kui ka apartment.  Rand on hästi ligipääsetav, on parkimisvõimalused, toimub bussiühendus ranna ja Morro Jable vahel.

Costa Calma

Fuertevenura lõunaosas asuv kuurortlinn. Costa Clama, kui ka selle ümbrus on rahulikud kohad suurepäraste randade ja erakordse kliimaga.nagu kogu Fuerteventura. Costa Calma lähedal asub tohutu suure alaga La Lajita Oasis Park, mille eesmäriks on säilitada Fuerteventura taime-ja loomariigi säilitamine. Seal on võimalik nautida erinevaid etendusi loomadega, kaamlisõitu ja tosinaid põnevaid matkaradasid. Perede jaoks ideaalne koht. Costa Calmas asub kaks suurepärast valget liivaranda Esmeralda rand ja Costa Calma. Esmeralda rand-pole väga suur, mitte ülemäära populaarne, valge liiv, türkiisinine vesi, lained ja väiksed mäekesed, mis pakuvad tuulevarju. Costa Clama rand-palju suurem 800 m pikk, asub turisimipiirkonnas, baarid, restoranid, laenutatakse lamamistoole ja päikesevarjusid.

Linnast 20-minutilise autosõidu kaugusel asub Sotavento rand, üks fantastilisemaid randu kogu Kanaari saarte, kus võib kaotada ajataju, kõndides mitmeid kilomeetreidvalgel liival või veeta terve päeva krsitallsetes vetes. Parimaid kohti lohesurfiks ja purjelauaga sõitmiseks. Costa Calma on tavaliselt vaikne koht ja seda ka öösiti, kuna vaba aja veetmise võimalused on peamiselt koondunud hotellidesse.

Caleta de Fuste

Peamisi turismikeskusi, mis asub saare idarannikul. Igal nurgal tunnetad ajalugu ja saare loodust. Caleta de Fuestes asub soolamuuseum, palju on selles piirkonnas kirikuid. Rannad on laiad, valge liivaga ja väga vaiksed ja varustatud päevavarjudega. Rand asub mitme suure hotelli ees ja seda ääristab suur promenaad.

Corralejo

Tõenäolisemalt kõige populaarsem sihtkoht. Üks vaatamisväärsusi on ligi 3000 aakri jagu puhast valget liiva, kuulsad Carralejo luited. Carralejo rannad on kõik kaunid ja pikad valge liiva ja selge veega. Corralejo rannad on parimad Fuerteventural. Võimalik on sõita iga päev väljuva praamiga Lanzarotele kui ka Lobose saarele. Corralejos on üheks vaba aja veetmise kohaks Baku vabaajakeskus, mis sobib igas vanuses külastajale. Seal on kolm erladiseisvat parki- veepark, loomapark Animal Experience ja Parque Europa, kus saab nautida Corralejo restoranide suurepäraseid menüüsid või veeta aega atraktsioonidel.

Küsi pakkumist Fuerteventura kohta: info@jarvareisid.ee