Avastage end Sharjah emiraadi erakordsete kogemuste lummuses.

with Kommentaare pole

Sharjah´i erakordsete kogemuste lummuses!

Avastage end Sharjah emiraadi erakordsete kogemuste lummuses – koos Novatoursiga! See Araabia Ühendemiraatide (AÜE) suuruselt kolmas emiraat on araabia hinge hoidja. Suurem osa Sharjah´ist laiub 16 km mööda Pärsia lahte, samas osa pisemaid alasid avanevad ka Omaani lahe poole.

Juba vanasti oli Sharjah regiooni üks rikkamaid ja Araabia tähtsaimaid sadamalinnu. Nüüd on see üks moodsamaid linnu lõputus kõrbes. Eelmise sajandi lõpus nimetati Sharjah UNESCO poolt araabia maailma kultuuripealinnaks.

Sharjah emiraati peetakse moslemi kultuuri kaitsjaks, et säilitada araabia hinge. Emiraadis on keelatud alkohoolsete jookide kasutamine, müük ja säilitamine avalikus kohas.

Enamus Sharjah´i hotelle asub ranna ääres, mistõttu on külalistel võimali kkasutada kõiki hüvesid, mida päike ja meri pakuvad.

Tasub külastada!


Sharjah üks huvitavamaid vaatamisväärsusi on keset laguuni asuv purskkaevude allee, mis sümboliseerib AÜE ennenägematu rikkuse alustala – naftat. Emiraatide suuruselt teine ja maailmas suuruselt neljas purskkaevude ansambel pakub õhtuti oma 100 m kõrgusel “tantsivate” ja valgustatud veejugadega hingekosutava spektaakli.

Sharjah keskuses asuva Al Majaz promenaadil asub emiraadi üks kaunemaid mošeesid – Al Noor. Sellest paar kilomeetrit põhjapoole jääb suur Faisali mošee. Al Noor on ainus mošee Sharjah´i emiraadis, mida igaüks võib külastada, hoolimata oma usutunnistusest.

Al Noori mošee lähedalt viib esinduslik sild samanimelise saareni, kus leiate pargi ja kogu perele sobiva puhkeala, koos haruldaste taimede ja liblikamajaga, mis on koduks rohkem 500-le eksootilisele liblikale. Õhtuti hoiab saare ilu valgusinstallatsioon.

1998.aastal nimetati Sharjah UNESCO poolt araabia maailma kultuuripealinnaks, 2004.aastal pärjati linn araabia kultuuripealinna ja 2015. aastal araabia turismipealinna tiitliga. Mitmed muuseumid ning araabia arhitektuur toovad esile piirkonna muljetavaldava ajaloopärandi, mida tasub kindlasti uudistada pikemalt.

Sharjah´i emiraadi südames, Al Montazah´i meelelahutuspargis, avati mõni kuu tagasi veepark Pearls Kingdom Waterpark, kus leidub tegevust nii suurtele kui väikestele. Veepargis on 35 täiesti uut atraktsiooni. Lisaks mitmed basseinid, kohvikud ja vaateratas, millel sõites avaneb võrratu panoraamvaade.

Valik reisipakette Sharjah´i

Golden Tulip Sharjah Hotel Apartments

AÜE, Sharjah


Citymax Sharjah

AÜE, Sharjah

Hilton Sharjah

AÜE, Sharjah

Sheraton Sharjah Beach Resort & Spa

AÜE, Sharjah


Radisson Blu Resort Sharjah

AÜE, Sharjah

Reisibüroo Järva Reisid on reisikorraldajate Novatours, Coral Travel ja Kidy Toursi volitatud edasimüüja. Tutvuge reisibüroo Järva Reisid ja reisikorraldajate reisitingimustega siit: https://jarvareisid.ee/reisitingimused/

Täpsem info ja broneerimine: Tel +372 5298135 info@jarvareisid.ee