Sri Lanka -Tseiloni teest taevaste tantsijannadeni, individuaalne ringreis ekskursioonidega ning all inclusive rannapuhkus!!

with Kommentaare pole

Sri Lanka – Tseiloni teest taevaste tantsijannadeni, individuaalne ringreis ekskursioonidega ning All Inclusive rannapuhkus.

Sri Lanka reis

Tseiloni teest taevaste tantsijannadeni – individuaalne ringreis ekskursioonidega. Hommiku- ja õhtusöögid ning All Inclusive rannapuhkus.

Sri Lanka – individuaalne ringreis ekskursioonidega ning All Inclusive rannapuhkus

Ringreisi näidisprogramm koos All Inclusive rannapuhkusega 4* hotellis. Ringreis sisaldab kõiki transfeere, ekskursioone, sissepääsupileteid loodusparkidesse, kohaliku giidi teenuseid (inglise või vene keelne), hommiku- ja õhtusööke ringreisi ajal ning “kõik hinnas” hotelli kontseptsiooni rannapuhkuse ajal.

Reisi kestus 11 ööd (6 ööd majutused ringreisi jooksul + 5 ööd majutust rannahotellis): 7-päevane ringreis ning 4 päeva rannapuhkust “kõik hinnas” toitlustusega. 

Endise nimega Tseilon – asub see väike saar, Sri Lanka, India ookeanis. Selle saare looduslik ilu, põnevad turismiobjektid, eksootilised loomad, safari- ja looduspargid, tee istandused, kultuur, ajalugu ja peamine – mõnusad tingimused rannapuhkuseks – kõik see on turistide magnet!

Sri Lankas valitseb troopiline kliima. Palavust leevendavad ookeanist puhuvad tuuled. Aastakeskmine temperatuur on ca 28°C. Oleneb piirkonnast on kõige kuumem kuu mai ja kõige jahedam jaanuar. Sademeid on Sri Lankas palju, mõnel mägistel aladel sajab enam kui 8000 mm aastas, samas teistes piirkondades sajab aastas vähem kui 1800 mm.

Riigi suurima linna Colombo piirkonnas on keskmine temperatuur aasta läbi 29-31°C. Öised temperatuurid on ca 26°C maist augustini ja septembrist aprillini ca 24°C. Kõige vähem on sademeid siin piirkonnas jaanuaris, veebruaris, augustis; kõige enam mais, oktoobris ja novembris. Kõige vähem on sademeid veebruaris. Vaatamata sellele, et sademeid on palju, on aastas peaaegu üle 200 päikeselist päeva.

Sri Lanka lõuna- ja lääne osa on parim aeg külastamiseks – novembrist aprilli lõpuni ning ida osa on maist septembrini.

Ringreisi hind alates 2150 EUR inimese kohta kaheses toas, sisaldab:
-Lennuupiletid algusega Tallinnast
-Kõiki transfeere, ekskursioone, giidi teenuseid ja sissepääsupileteid vastavalt reisiprogrammile
-Majutused vastavalt reisiprogrammile
-Hommiku- ja õhtusöögid
-All Inclusive rannapuhkus

Pakkumise hind on alates ning kehtib vabade kohtade olemasolul. Pakkumises kasutatud lennupiletihinnad on madalaimad hinnad väljumistele Tallinnast. Tegemist on näidishinnaga ning kehtib vabade kohtade olemasolul. Reisi lõpphind võib tulla näidishinnast kallim. Pakkumine eeldab vabu kohtade olemasolu lennuki odavaimas broneerimisklassis ning kehtib reisimisel perioodidel: 01.11.2018 – 20.12.2018; 16.03.2019 – 30.04.2019. Reisides detsembris, jaanuaris, veebruaris lisandub lisatasu.

Küsige pakkumist endale sobivamaks reisiperioodiks!

Reisiprogramm

Päev 1: Lend algusega Tallinnast (Riiast või Helsingist).

Päev 2: SAABUMINE SRI LANKALE, TRANSFEER HOTELLI
Saabumine Sri Lankale, Colombo lennujaama. Kohtumine kohaliku reisiesindajaga ning transfeer Wattalasse. Majutus 4* hotellis (Pegasus Reef või sarnane). Vaba aeg, ööbimine.

Päev 3: HOMMIKUSÖÖK, COLOMBO – PINNAWALA – DAMBULLA
Hommikusöök hotellis ning väljaregistreerimine. Peale hommikusööki alustate oma ringreisi. Algatuseks sõidate Pinnawalasse. Sealne elevantide turvakodu pakub võimalust neid majesteetlikke loomi lähemalt uurida. Turvakodu rajati 1975. ja praeguseks on ta edukas mitmes mõttes – seal sünnib hulgaliselt väikseid vantse ja mõned tema algsetest asukatest on saanud paljundusprogrammi raames ka vanavanemateks.  Kõige põnevam on külastus toitmise ajal, kui väikevantsid saavad esmalt pudelist süüa ja seejärel viiakse kogu elevandikari lähedalasuvasse jõkke suplema. Sõit Dambullasse. Õhtusöök, ööbimine Paradise Resort hotellis (või sarnases).

Päev 4: HOMMIKUSÖÖK, DAMBULLA – SIGIRIYA – DAMBULLA
Hommikusöök “Paradiisis“. Algab hommikune virgutusvõimlemine – ronime 5. saj. pärinevasse Maailma kultuuripärandi nimekirja kantud Sigiriya kaljukindlusesse, mille lasi ehitada kuningas Kashyapa (477-495 AD). “Lõvikalju” on erakordselt kaunis tsitadell, mis kõrgub 200m kõrgusel džungli kohal. Kalju oli 70 hektari suuruse linna siseimiseks kindluseks. Vallikraav ja suured imekaunid aiad ümbritsevad kalju jalamit. Tõustes üles mööda spiraalset treppi jõuate Sigiriya maailmakuulsate “Taevaste neitsite” freskodeni, mis peituvad kaitstud nišis. Vaba pärastlõuna, öö ja õhtusöök samas hotellis. Lõõgastumiseks pakub hotel basseini ja ka spaad, kus muuhulgas saab kohaliku Ayurveda massaaži proovida.

 

Päev 5: HOMMIKUSÖÖK, DAMBULLA – MATALE – KANDY
Hommikusöök hotellis ning väljaregistreerimine. Peale hommikusööki alustate sõitu Kandy suunas. Teel külastate Dambulla kaljukoopasse asutatud templit, mida peetakse omataoliste hulgas Sri Lanka kõige muljetavaladvamaks. Ka see tempel on Maailma kultuuripärandi nimekirjas ja asutatud juba 1. saj. eKr. Tempel koosneb viiest koopast, mille seinu ja lagesid kaunistab rohkem kui 2000 m2 freskosid. Peale templite pakub Sri Lanka ka vürtse. Vürtsikasvanduses ongi teie järgmine pikem peatus. Visiit vürtsikasvandusse kulmineerub toreda kultuurishowga. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Earl´s Regent või sarnases.

Päev 6: HOMMIKUSÖÖK, KANDY – PERADENIYA – KANDY
Hommikusöök hotellis. Selle päeva veedategi Kandys, mis oli vanasti Sri Lanka pealinnaks ja muidugi kuulub Maailma kultuuripärandi nimistusse. Nimi Kandy kannab endas suurepärasuse ja hiilgavuse tähendust. Siin peetakse lugu vanadest traditsioonidest ka kommetest ning paljud neist on siiani igapäevaelu osaks. Teete ringsõidu viimase kuninga Sri Wickrama Rajasinghe poolt 1798.a. ehitatud järve ääres, külastate Kandy linna, värvikat turgu, käsitöö keskust ja kalliskivide muuseumi. Avaldate austust Buddhale templis, kus olevat tema hammas ja pärast vaatate veel toredat showd. Peale seda sõidate Peradeniyasse, mis asub Kandyst ca 6 km kaugusel, et külastada vapustavat Kuninglikku Botaanikaaeda rohkete lillede, paviljonide ja muu põnevaga (tipphetkeks on orhideemaja). Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.

 

Päev 7: HOMMIKUSÖÖK, KANDY – NUWARAELIYA
Hommikusöök hotellis ning väljaregistreerimine. Täna sõidate Nuwara Eiyasse, mis on Sri Lanka kõige kuulsam mägikuurort. Seal tuleb ka märkimisväärne osa maailma parimast teest. Selles piirkonnas on mäestikule vastav jahe kliima, värske õhk ja ka vapustavad vaated. Siin asub ka Sri Lanka kõrgeim magi Pidurutalagala, mis kõrgub 2524 m üle merepinna. Õhtusöök ja öö hotellis Glenn Fall Reach või sarnases.

Päev 8: HOMMIKUSÖÖK, NUWARAELIYA – YALA
Hommikusöök ning väljaregistreerimine. Sõit Nuwara Eliyast Tissamaharamasse. Algab Yala džiibisafari! Yala rahvuspark on Sri Lanka suurim – 1259 km2. Park asub saare kagunurgas ja pakub muuhulgas ka vaateid ookeanile. Pargis elavad metsikud elevandid, metssead, pühvlid, leopardid, karud, hirved ja krokodillid. Lisaks veel palju toredaid eksotilisi linde. Päeva jooksul pakutakse ka lõunasööki (lisatasu eest). Õhtusöök ja ööbimine hotellis Elephant Reach või sarnases.

 


Kliendi tagasiside/kommentaar: olen ma ikka igal aastal põnevat reisi ette võtnud ja arvanud, et vot see oli see kõige-kõige parem … aga Sri Lanka oli ületamatult parim, lausa paradiisisaar, mis täitis minu kaks isikliku suurt unistust. Yala rahvuspargi safari ja seal kohatud vaba leopard ning omal käel käisime veel ookeanis vaalu vaatlemas – ka kõik muu, teeistandused, botaanikaaiad, inimesed, loomad, loodus ja kogu elamus on kokku üks suur elamus, mida tegelikult ei saa sõnadega kirjeldada, vaid seda peab avali südamega ise kogema! 


 

Päev 9: HOMMIKUSÖÖK, YALA – KALUTARA
Peale hommikusööki alustate sõitu Kalutara poole. Teel peatute Galles, mis oli üks Tseiloni peamisi sadamaid. Linn on kuulus oma käsitööpitsi poolest. Soovijad saavad külastada ka forti, mille ehitasid Portugallased ja hiljem laiendasid forti ka hollandlased. Ka see fort on Maailma kultuuripärandi nimekirja kantud. Ööbimine ja õhtusöök hotellis Mermaid Club and Spa või sarnases.

Seadke end mõnusalt sisse, sest siia jääte 4-ks ööks ning algab rannapuhkus!

Päev 10-13: VABA AEG, ALL INCLUSIVE RANNAPUHKUS
Hotell Mermaid  asub otse mererannas. Hotellil on ka kaks basseini ja spa, mille teenused on lisatasu eest. Kõikides tubades on rõdu või terrass ja külgmerevaade. Teie puhkusepakett “kõik hinnas” teenusega – hommiku-, lõuna-, õhtusöögid, lisaks pakutakse päeval ka snäkke ja erinevaid jooke.

Kalutara randu peetakse Sri Lanka ühedeks kauneimateks. Teie hotell asub otse rannas, kuurordi keskusesse on umbes 1, 5 km. Kui soovite lisaks tellida veel ekskursioone, on teie käsutuses kohalik reisiesindaja.

Päev 14: Hommikusöök ning väljaregistreerimine. Päeva saate veeta rannas ja juhul kui Teie tagasilend väljub Colombost ca 9-10 paiku, umbes kell 18.00 asute teele lennujaama poole, kuhu on umbes 70 km. Kojulend.

NB! Tegemist on individuaalreisiga, ei panda kokku teiste turistidega, seega väiksele seltskonnale ideaalne !!

Vastutav reisikorraldaja on Skyekpert!

Info ja broneerimine info@jarvareisid.ee