OLULINE KREETALE REISIJATELE!

with Kommentaare pole
Reisijate turvalisus on meie esmane prioriteet ning hoolitseme selle eest, et kõik oleks kaitstud ja hoitud. Ohutumaks reisimiseks leiab meie kodulehelt vajaliku teabe turvameetmete kohta lennujaamades, transfeeridel ja hotellis. Kogu info leiad SIIT  
KREEKA REISIJATELE   Palume kõiki Kreekasse suunduvaid reisijad kindlasti teavitada registreerimisvormi (Passenger Locator Form – PLF) täitmise nõudest. 9. juuli seisuga peavad kliendid selle täitma vähemalt 24 tundi enne riiki sisenemist. Registreerimisvorm tuleb täita veebis ning selle leiab siit (ei pruugi igas brauseris avaneda):  https://travel.gov.gr/   PLF registreerimisvormis tuleb esitada detailne teave oma lähtepunktist, hiljuti teistes riikides viibitud perioodi kohta ja Kreeka majutusasutuse aadressi kohta, kus reisija puhkuse ajal viibib. Pärast PLF-vormi esitamist saab iga reisija isikliku QR-koodi, mis tuleb Kreeka lennujaama saabumisel esitada, kas mobiiltelefoni ekraanilt või paberil.   NB! Andmed alla 18-aastaste lapse või laste kohta PLF-is täidab üks vanematest.  
HOTELLID JA ADRESSAADID VORMINGUS   Reisijate registreerimisvormil olevad aadressid peavad olema täielikud koos postiindeksiga (nii väljumise koht, kui ka Kreeka majutuse aadress). Kreeta hotellide täieliku nimekirja koos vajalike detailidega, leiad siit. Kreeka piirkonnad on vormis kreeka keeles nt Kreeta – Kriti.   ETTEVALMISTUS REISIKS (VAJALIK QR KOOD)   Pärast PLF-vormi esitamist saab iga reisija isikliku QR-koodi, mis tuleb Kreeka lennujaama saabumisel esitada, kas mobiiltelefoni ekraanilt või paberil. Lapse või laste andmed tuleb ühel vanemal panna oma registreerimisvormi. Lastele eraldi QR-koodi ei anta.   Pärast reisija registreerimisvormi edukat täitmist ja kinnituse saamist või QR-koodi saamine võtta aega.   Kui QR-koodi jääb peale vormi õigeaegset ja edukat täitmist siiski saamata ja reis on kohe algamas, palume klientidel saadud kinnitusteate trükkida või salvestada mobiiltelefoni. Samuti on soovitame salvestada kogu täidetud vormi pdf-failina ning printida või salvestada see oma mobiiltelefoni.    
KREEKAS SAABUMISE TURVAPROTOKOLL   Pärast Kreeka lennujaama väravasse kontrollitakse lennujaamas iga reisija QR-koodi, mis tuleb esitada trükitud kujul  või näidata mobiiltelefonist. QR-koodi puudumise korral määratakse igale Kreekasse saabuva reisijale 500-eurone rahatrahv ja tal tuleb täita PLF-vorm Kreeka lennujaamas vastavalt kohalike ametivõimude poolt kehtestatud korrale.   Pärast QR-koodi kontrollimist võidakse lennujaamas teha (pistelise valiku alusel) osadele reisijatele Covid-19 test. Kontrollitavad reisijad peavad hotelli saabumisel teavitama administraatorit oma lennujaamas tehtud testist administratsiooni ja ootama tulemuste selgumist oma hotellitoas. Samuti peavad testitud reisija pereliikmed või kaaslased, kes elavad temaga samas toas, olema isolatsioonis kuni COVID-19 testi tulemuste selgumiseni. Testi tulemusi tuleb oodata kuni 24 tundi ja need avaldatakse ainult positiivse tulemuse saanud isikutele. Reisijatele, kes ei järgi isolatsiooninõuet (testi tulemuste avaldamiseni või kuni 24 tunni jooksul), määratakse Kreeka ametiasutuste poolt kehtestatud 5000-euro suurune trahv, inimese kohta.   Kreeka lennujaamades ja ühistranspordi ootealadel on reisijatel kohustus kanda kaitsvaid näomaske, järgida ohutut  distantsi ja teenindajate ohutusjuhiseid. Eeskirjade eiramise eest võivad Kreeka ametnikud teha 150-eurose trahvi.  
Paljud teisedki meie sihtkohariigid on alustanud oma registreerimisvormide väljastamisega ning selle eesmärk on kaitsta turiste ja oma kodanikke Covid-19 koroonaviiruse leviku eest.

Ohutut reisimist!
Küsi lisa: info@jarvaresid.ee